
Verím, že studené obdobie sa veľmi skoro skončí. Už ho máme asi všetci dosť. Dovtedy, ako sa skončí vláda zimy, ponúkam vám dva zaujímavé tituly na zahriatie.
Paul Du Noyer: Paul McCartney
Rozhovory
Táto kniha je vyvrcholením dlhoročnej spolupráce autora s McCartneym. Zahŕňa všetky ich spoločné rozhovory v pôvodnej podobe – neupravované, len časovo zoradené podľa jednotlivých období McCartneyho života a kariéry. Predstavuje jedinečnú zbierku neprifarbených názorov a spontánnych reakcií hudobníka, ktorého považujú za najúspešnejšieho hudobného tvorcu na vete, a dáva čitateľovi možnosť dozvedieť sa o ňom aj o Beatles viac ako kedykoľvek predtým.
Rozhovory sú plné príbehov, ľudí a scén zo zákulisia šoubiznisu. McCartney sa v nich vracia aj k takým zlomovým momentom svojho života, akými boli jeho právne ťahanice po rozpade Beatles, údajná súťaživosť s Johnom Lennonom či pády a úspechy jeho sólovej dráhy.
Richard Carlson, Joseph Bailey: Spomaľte na rýchlosť života
Ako si zmenou myslenia upokojiť a zjednodušiť život
Cítite sa vystresovaní, nepokojní a nesústredení? Máte pocit, že toho máte jednoducho veľa? Že nemáte dosť času na všetko, čo potrebujete cez deň či týždeň spraviť? A keby ste ubrali zo svojho životného tempa, či dokonca niečo z tých všetkých činností vynechali, zrútila by sa vaša kariéra a rozpadol celý váš život?
Autori tejto knihy vás presvedčia, že ak sa na chvíľku zastavíte, o nič tým neprídete, práve naopak. Môžete získať priestor pre zlepšenie vzťahov aj výkonnosti v práci, schopnosť porozumieť veciam okolo seba a hlavne nájsť si čas na objavovanie pocitov, túžieb a nápadov, na ktoré popri ostatných aktivitách nemáte čas myslieť. Svoju teóriu dopĺňajú aj mnohými príkladmi či jednoduchými cvičeniami, vďaka ktorým sa sami presvedčíte, že čím viac sa v nejakom probléme rýpete, tým horšie sa vám rieši, alebo že vďaka spomaleniu na rýchlosť života a upokojeniu vlastných myšlienok môžete byť oveľa šťastnejší.
Words: Eastone Books/ Peter Fritz
Photos: Eastone Books